Materiały dla lektorów języka angielskiego.

Blog, Z dziennika lektora

Fruitful New Year! Czyli lektora plan na nowy rok.

Nie wiem jak wy, ale mnie dzisiaj odwiedziła wena planowania! Wczorajsze sylwestrowo-noworoczne świętowanie nie było dla nas zbyt długie, ponieważ czekamy na przyjście na świat małej Klary na początku tego roku, więc tym razem lało się Picollo! 🙂 To zapewne dlatego dzisiaj zamiast tradycyjnego szumu mam głowę pełną blogowych pomysłów i planów na przyszły rok.

Od czego zacząć? może od tego, co w tym wszystkim dla was? Właściwie od zaraz blog powiększy się o dwie nowe kategorie:

Co tydzień gotowa lekcja do pobrania

Coś, co mam nadzieję, przyda się wam wszystkim – co tydzień wpis z gotową lekcją do pobrania. Uczę angielskiego już od prawie 14 lat, więc uzbierało mi się trochę doświadczenia, a co za tym idzie pomysłów na lekcje, którymi będę się z wami regularnie dzielić. Materiały będą przeważnie na lekcje z osobami dorosłymi, ponieważ w tym właśnie się specjalizuję. Zapraszam do polubienia mojego fanpage na Facebooku, żeby nie ominęła was ani jedna lekcja!

Recenzje książek z gatunku fiction

Nie samym uczeniem lektor żyje i czasem przyda się odrobina odmóżdżenia. Ale nie takiego totalnego, raczej przerwy od planowania lekcji.

Jestem absolutnym i niereformowalnym molem książkowym i z doświadczenia wiem, jak czasami ciężko wybrać coś do czytania, więc na blogu regularnie będą pojawiać się recenzje książek, które przeczytałam. Zdecydowanie wolę czytać po angielsku, więc i polecać będę pozycje w tym języku. Jeśli chodzi o gatunek literacki, to spodziewajcie się praktycznie wszystkiego, oprócz fantasy i science-fiction 🙂 Przeważać jednak będą psychological i legal thrillers, a także mystery and crime. Od razu mały disclaimer: będą również cheesy stories, ale nie dużo, obiecuję!

A teraz coś z moich prywatnych postanowień na rok 2017 (ale myślę, że również z korzyścią dla was). Otóż w nowym roku postanawiam:

Regularnie czytać następujące magazyny:

The Teacher. Na pewno większość, lub też wszyscy z was znają tę publikację, pełną pomysłów oraz wskazówek dla nauczycieli języka angielskiego. Przez ostatnich kilka lat czytywałam sporadycznie tylko niektóre numery, ale zawsze miałam wrażenie, że coś mnie omija, kiedy nie udało mi się na czas kupić bieżącego numeru.

English Matters oraz Business English. Dwa magazyny przeznaczone głównie dla osób uczących się angielskiego (warte polecenia waszym kursantom), ale tym samym kopalnie pomysłów dla lektorów, zwłaszcza tych z was, którzy uczą osoby dorosłe.

Marketer+. Super przewodnik po marketingu. Z tym magazynem dopiero rozpoczynam swoją przygodę, więc za dużo nie mogę napisać, ale biorąc pod uwagę kilka artykułów, które przeczytałam do tej pory, myślę, że będzie to dobrze zainwestowany czas. Polecam oczywiście tym z was, którzy pracują na własny rachunek.

Rozwijać swój warsztat lektorski.

Z nowym członkiem naszej małej rodziny nie wiem na ile uda mi się osobiście brać udział w fantastycznych konferencjach i warsztatach dla lektorów, ale na pewno zamierzam regularnie uczestniczyć we wszelkiego rodzaju webinariach. Będę was oczywiście na bieżąco informować o wszystkich fajnych wydarzeniach oraz szkoleniach.

I tyle 🙂 W tym roku nastawiam się tylko i wyłącznie na rozwój zawodowy, na czym mam nadzieję skorzystacie również i wy.

A wy, co postanawiacie w tym roku?

2 Comments

  1. Myślę, że 2017 będzie bardzo fruitful🙂 Również chcę postawić w tym roku na własny rozwój oraz mojego serwisu. Dużo pomysłów, mało czasu, ale musi się udać 🙂

Leave a Reply