Materiały dla lektorów języka angielskiego.

Blog, Własny Biznes

Dlaczego freelance?

Dlaczego warto pracować freelance?

Praca w stylu freelance ma wiele  zalet, ale oczywiście jak wszystko, posiada również kilka wad. Jednak z doświadczenia mogę powiedzieć, że te pierwsze zdecydowanie przewyższają te drugie. Jest to opinia zupełnie subiektywna oczywiście i ostateczny werdykt pozostawiam wam.

Zalety pracy freelance:

  • Sam ustalasz godziny, w których chcesz pracować. Do pewnego stopnia oczywiście. Zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z takim stylem pracy, na pewno na początku dobrym pomysłem będzie dostosowywanie się czasowe (przynajmniej częśiowe) do klienta.
  • Co zarobisz jest twoje. Odejmijmy oczywiście podatek oraz koszty związane z prowadzeniem działalności. Ale i tak lepiej na tym wychodzimy.
  • Nagle potrzebujesz dzień wolnego? Nie ma problemu. Z każdym klientem zwykle można się dogadać, przełożyć lub po prostu odwołać lekcję. Oczywiście, nie pozwól, żeby stało się to nawykiem, ale nagłe sytuacje mogą się zdarzyć każdemu.

Wady pracy freelance:

  • Nigdy nie wiesz kiedy pojawi się twój następny klient. Tak naprawdę jest to tylko problem na początku. Z czasem, zdecydowana większość twoich uczniów stanie się klientami stałymi a waszym jedynym problemem stanie się to, jak ich wszystkich ‘upchnąć’ w grafiku 🙂

 

 

Leave a Reply