Materiały dla lektorów języka angielskiego.

Blog, Inspiracje na lekcje, Rozwój zawodowy, Seria: Jak się szkolić za darmo

7 webinarów na dobry początek roku

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec wakacji, przeminęły jak mgnienie oka! Początek roku tuż tuż, za niedługo będziecie planować swoje pierwsze lekcje, na które już na pewno macie masę pomysłów. Ja chciałam wam dzisiaj zaproponować bardzo przyjemny sposób na odświeżenie warsztatu lektorskiego, tak aby we wrześniu wkroczyć do klasy z głową pełną inspiracji.

Wybrałam dla was 7 mega praktycznych webinarów, które pomogą wam planować jeszcze lepsze lekcje w nowym roku. Do końca wakacji pozostało 7 dni, a więc przypada jedno webinarium na dzień, czyli da się zrobić 🙂

#1 “Pisz, Forest, pisz” Magdalenia Kania, DOS ELTea

W pierwszym webinarze, Magdalena Kania doskonale okiełznała writing. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że writing to zmora nie tylko uczniów, ale też nauczycieli. W webinarium Magda pokazuje jak zamienić to w naprawdę ciekawe ćwiczenie.

#2 ‘Jak ugryźć materiały autentyczne’ Joanna Łucka i Daria Domagała, EduNation

Fantastyczne dziewczyny Joanna i Daria z Authentic Teaching mówią o tym jak wybierać materiały autentyczne oraz jak planować zajęcia z ich wykorzystaniem. Jest to świetne webinarium, jeśli chcecie w nowym roku urozmaicić swoje lekcje i wprowadź coś ponad podręcznik i ćwiczenia.

#3 ‘W to mi graj, czyli 7 pomysłów na grywalizację w klasie językowej’ Łukasz Knap, DOS ELTea

Temat bardzo na czasie – grywalizacja na zajęciach. Jeśli nie do końca wiecie o co chodzi, lub nie wiecie jak wprowadzić elementy gier na waszych lekcjach, to koniecznie obejrzyjcie to webinarium od technologicznego eksperta, Łukasza.

#4 ‘Nauczaj online, gdziekolwiek jesteś’ Agnieszka Wirkowska i Michał Bartosiński, LangLion

Coś dla tych z was, którzy uczą, lub chcą uczyć online. Ciekawe, a przede wszystkim praktyczne wskazówki nie tylko dla początkujących, ale też tych z was, którzy uczą online już jakiś czas, ale wciąż mają wątpliwości oraz pytania.

A tak przy okazji, jeśli ktoś z was pracuje na własną rękę, polecam zasubskrybować ich kanał na YouTube, jest tam całe mnóstwo przydatnych webinarów na tematy związane z marketingiem oraz prowadzeniem szkoły językowej.

#5 ‘Niczego nie wykluczaj’ Anna Dobrowolska, DOS ELTea

Bardzo kreatywnie. Ania Dobrowolska ma dla was 7 superfajnych ćwiczeń na rozbudzenie kreatywności u waszych uczniów. Moje ulubione to teorie spiskowe inaczej, no i oczywiście bajki! Uwielbiam to webinarium, bo po pierwsze jest mega praktyczne, a po drugie Ania jest świetnym prezenterem.

#6 ‘Czary mary, mam podręcznik nie do wiary’ Renata Berryman, EduNation

Uwielbiam wszelkie pomysły na to jak wykorzystać podręcznik w ciekawy sposób na zajęciach. Tutaj właśnie taki temat.
Renata Berryman w webinarze od eduNation o tym jak zaczarować podręcznik.

#7 ‘Pstryk i mamy to’ Magda Wasilewska, DOS ELTea

Na koniec coś lekkiego i przyjemnego. Magda Wasilewska o tym jak w ciekawy sposób wykorzystać zdjęcia na lekcji. Jest o memach, Pintereście, no i oczywiście nie mogło zabraknąć hasztagów i Instagrama.

A wy? Dodalibyście coś do listy? Koniecznie podzielcie się swoimi ulubionymy webinarami lub artykułami!

Leave a Reply