Materiały dla lektorów języka angielskiego.

O mnieCześć, jestem Sylwia, miło was poznać! Dzięki, że tu zajrzeliście, mam nadzieję, że zostaniecie na dłużej.

Jestem lektorem języka angielskiego. Od 15 lat z niezmienną energią wchodzę do klasy i dzielę się z uczniami swoją pasją do tego języka. Dotychczas miałam przyjemność uczyć wszystkie grupy wiekowe, jednak od kilku lat moją specjalizacją są zajęcia z osobami dorosłymi. W swojej karierze zawodowej prowadziłam również zajęcia English for Specific Purposes, głównie z zakresu Business English, English for Academic Purposes oraz English for Medicine and Pharmacy. Przez 6 lat pracowałam w Irlandii, gdzie miałam niesamowitą okazję stworzenia całego programu TESOL dla szkół średnich na terenie hrabstwa Kerry.

Moje zawodowe zainteresowania to metodyka nauczania osób dorosłych oraz tworzenie materiałów na lekcje z wykorzystaniem źródeł autentycznych. Poza tym, jestem ogromną pasjonatką rozwoju zawodowego lektora. Uważam, że jest to bardzo ważna część naszej pracy. Bez ciągłego rozwijania własnego warsztatu oraz doskonalenia swoich umiejętności, nie możemy z powodzeniem przekazywać wiedzy naszym uczniom. To właśnie z tej fascynacji zrodził się pomysł na stworzenie grupy wsparcia dla lektorów, którzy uczą osoby dorosłe. Jeśli jeszcze nie jesteście częścią tej społeczności, to zapraszam Was bardzo serdecznie do grupy Uczę angielskiego osoby dorosłe.

A po pracy? Jestem absolutnym i niereformowalnym molem książkowym. Uwielbiam czytać, zwłaszcza wciągające kryminały i thrillery prawnicze, ale czasami lubię też zajrzeć do babskiej literatury i z sentymentu sięgam wtedy po irlandzkie tytuły. Jeśli mam jeszcze trochę czasu po pracy i lekturze, to zasiadam do nauki języka włoskiego, albo do serialu ‘Grey’s Anatomy’ (jestem hobbistycznym fanatykiem medycyny :D). Poza tym uwielbiam: chocolate brownies, Nowy Jork, pocztówki i piękne zdjęcia, dobre jedzenie, czerwone wino oraz wszystko co włoskie!

Tutaj się uczyłam:

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach (Uniwersytet Śląski)

University College Cork, Irlandia  – MA in Applied Linguistics

Cambridge CELTA, UCC, Irlandia

Intensywne Studium Tłumaczeniowe Transla w Sosnowcu

OTC Pharmacy Assistant Training, Tralee, Irlandia

Tych z was, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym, gdzie pracowałam, zapraszam na mój profil LinkedIn.