Sylwia Clayton

Metodyka. Rozwój. Inspiracje. Blog dla nauczycieli i lektorów jezyków obcych

O mnie

Cześć, jestem Sylwia, miło was poznać! Dzięki, że tu zajrzeliście, mam nadzieję, że zostaniecie na dłużej.

Jestem lektorem języka angielskiego. Od 15 lat z niezmienną energią wchodzę do klasy i dzielę się z uczniami swoją pasją do tego języka. Dotychczas miałam przyjemność uczyć wszystkie grupy wiekowe, jednak od kilku lat moją specjalizacją są zajęcia z osobami dorosłymi. W swojej karierze zawodowej prowadziłam również zajęcia English for Specific Purposes, głównie z zakresu Business English, English for Academic Purposes oraz English for Medicine and Pharmacy. Przez 6 lat pracowałam w Irlandii, gdzie miałam również przyjemność szkolenia innych nauczycieli, co okazało się być fantastycznym doświadczeniem.

Moje zawodowe zainteresowania to metodyka nauczania osób dorosłych oraz tworzenie materiałów na lekcje z wykorzystaniem źródeł autentycznych. Poza tym, jestem ogromną pasjonatką rozwoju zawodowego lektora. Uważam, że jest to bardzo ważna część naszej pracy. Bez ciągłego rozwijania własnego warsztatu oraz doskonalenia swoich umiejętności, nie możemy z powodzeniem przekazywać wiedzy naszym uczniom. To właśnie z tej fascynacji zrodził się pomysł na stworzenie grupy wsparcia dla lektorów, którzy uczą osoby dorosłe. Jeśli jeszcze nie jesteście częścią tej społeczności, to zapraszam Was bardzo serdecznie do grupy Uczę angielskiego osoby dorosłe.

Tych z was, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym, gdzie się uczyłam i czym się zajmowałam zawodowo, zapraszam na mój profil LinkedIn.

A po pracy? Jestem absolutnym i niereformowalnym molem książkowym. Uwielbiam czytać, zwłaszcza wciągające kryminały i thrillery prawnicze, ale czasami lubię też zajrzeć do babskiej literatury i z sentymentu sięgam wtedy po irlandzkie tytuły. Jeśli mam jeszcze trochę czasu po pracy i lekturze, to zasiadam do nauki języka włoskiego, albo do serialu ‘Grey’s Anatomy’ (zwykle to drugie…). Poza tym uwielbiam: chocolate brownies, Nowy Jork, pocztówki i piękne zdjęcia, dobre jedzenie, czerwone wino oraz wszystko co włoskie!

Współpraca:

#9 Prowadzenie grupy Roadmap to matura 2023 -grupa dla nauczycieli angielskiego, pod patronatem wydawnictwa Macmillan.

#8 Recenzja serii podręczników Optimise wydawnictwa Macmillan.  “Nowa seria podręczników Optimise.”

#7 Recenzja Repetytorium Maturalnego wydawnictwa Macmillan. “Nowe Repetytorium Maturalne”.

#6 Artykuł dla National Geographic Learning Polska w ramach projektu 10 ekspertów na 10 lat NGL Polska. Tytuł atykułu: “Jak zadbać o rozwój zawodowy lektora w szkole językowej.”

#5 Prelegent na konferencji “Języki i Biznes” organizowanej przez EduNation. Temat sesji: “Small talk, big problem. Praktycznie o nauce small talku na zajęciach biznesowych.”

#4 Prelegent na konferencji “Uczę Dorosłych” organizowanej przez EduNation. Temat sesji: “Recepta na problematycznego kursanta.”

#3 Akredytowany bloger na konferencji “Teacher Level Master” organizowanej przez DOS ELTea

#2 Artykuł dla Leon Konkursy Przedmiotowe “Jak w ciekawy sposób ćwiczyć z dzieckiem język obcy w domu”

#1 Wywiad dla LangLion “O zaletach i wadach nauczania freelance”

Theme by Anders Norén